میزان – سرعت اختصاصی خارجی لیگ قهرمانان اروپا

میزان – سرعت: اختصاصی خارجی لیگ قهرمانان اروپا khareji lig ghahreman oropa ekhtesasi

گت بلاگز اخبار پزشکی فعالیت ۱۵مرکز پیشرفته درمان سرطان در کشور

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به موارد بروز سالیانه سرطان در کشور، گفت: در حال حاضر ۱۴۵ مرکز نوع یک درمان سرطان، ۳۰ مرکز درمانی نوع دو و ۱۵ مرکز پیشرفته درم

فعالیت ۱۵مرکز پیشرفته درمان سرطان در کشور

فعالیت ۱۵مرکز پیشرفته درمان سرطان در کشور

عبارات مهم : درمانی

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به موارد بروز سالیانه سرطان در کشور، گفت: در حال حاضر ۱۴۵ مرکز نوع یک درمان سرطان، ۳۰ مرکز درمانی نوع دو و ۱۵ مرکز پیشرفته درمان سرطان در سطح کشور فعالیت دارند.

به گزارش ایسنا، دکتر قاسم جان بابایی در حاشیه افتتاح پروژه های درمانی سمنان در جمع خبرنگاران از زیاد کردن جمعیت سالمندان و پیرشدن کشور به عنوان عاملی مهم در زیاد کردن بروز بیماری سرطان نام برد و گفت: با زیاد کردن میانگین سن جمعیت، موارد بروز سرطان نیز زیاد کردن می یابد.

وی از زیاد کردن هر سال ۱۰۰ هزار بیمار سرطانی تازه به تعداد بیماران مبتلا به سرطان کشور خبر داد و افزود: این آمار متاسفانه تا سال ۲۰۳۰ به هر سال ۱۵۰ هزار نفر زیاد کردن می یابد.

فعالیت ۱۵مرکز پیشرفته درمان سرطان در کشور

معاون درمان وزیر بهداشت با بیان اینکه دو شاخص امید به زندگی و میانگین سنی رابطه مستقیمی با زیاد کردن سرطان دارند، گفت: به هر میزان که امید به زندگی و میانگین سنی در جامعه زیاد کردن یابد، امکان بروز بیماری سرطان در آن جامعه نیز زیاد کردن می یابد؛ همچنان که امروز در کشور توسعه یافته ای مانند ژاپن که میانگین سنی بالایی داشته و یکی از کشورهای پیر محسوب می شود و موارد سرطان در آنها بالاست.

وی با اشاره به پرسشها بیماران سرطانی در تهیه دارو گفت: در گذشته اکثر اقلام دارویی مرتبط با بیماری سرطان از خارج وارد و هر سال هزینه زیادی صرف تامین آنها می شد، ولی خوشبختانه در سال های اخیر بسیاری از داروهای مورد نیاز بیماران سرطانی در داخل تولید و روانه داروخانه های کشور می شود.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به موارد بروز سالیانه سرطان در کشور، گفت: در حال حاضر ۱۴۵ مرکز نوع یک درمان سرطان، ۳۰ مرکز درمانی نوع دو و ۱۵ مرکز پیشرفته درم

جان بابایی وارداتی بودن بعضی داروهای سرطان را از دلایل قیمت بالای آنها خواند و گفت: خوشبختانه در چند سال گذشته جهت تولید زیاد داروهای اساسی مورد نیاز در درمان سرطان های متفاوت در داخل کشور برنامه ریزی شد و هم اکنون اکثر این داروها در داخل تولید می شوند و لذا نگرانی چندانی از این نظر وجود ندارد.

وی با اشاره به حمایت های دولت از شرکت های داروساز داخلی ادامه داد: به دنبال این حمایت ها، خوشبختانه شرکت های داروسازی داخلی هم اکنون از توانمندی خوبی برخوردارند و تولید داخلی جوابگوی نیاز کشور به بسیاری از اقلام دارویی است.

معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به اینکه مراکز درمان سرطان در بسیاری از استان ها فعالیت دارند، افزود: در حال حاضر ۱۴۵ مرکز نوع یک درمان سرطان، ۳۰ مرکز درمانی نوع دو و ۱۵ مرکز پیشرفته درمان سرطان در سطح کشور فعالیت دارند.

فعالیت ۱۵مرکز پیشرفته درمان سرطان در کشور

واژه های کلیدی: درمانی | فعالیت | درمان سرطان | بیماری سرطان | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz