میزان – سرعت اختصاصی خارجی لیگ قهرمانان اروپا

میزان – سرعت: اختصاصی خارجی لیگ قهرمانان اروپا khareji lig ghahreman oropa ekhtesasi

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی کم کردن قیمت ارز در سه بازار

روز گذشته، قیمت سکه به زیر مرز ۲ میلیونی کم کردن کرد، دلار در بازار غیررسمی دو کانال عقب نشست و حواله درهم از سطح هزار و ۷۰۰ تومان پایین رفت. به گفته فعالان، با

کم کردن قیمت ارز در سه بازار

کم کردن قیمت ارز در سه بازار

عبارات مهم : بازار

روز گذشته، قیمت سکه به زیر مرز ۲ میلیونی کم کردن کرد، دلار در بازار غیررسمی دو کانال عقب نشست و حواله درهم از سطح هزار و ۷۰۰ تومان پایین رفت. به گفته فعالان، بازار ارز بعد از خروج ترامپ از برجام سه روز متوالی در یک کانال گرفتار بود و نوسانی نداشت؛ در نتیجه، زیاد معامله گران از زیاد کردن قیمت ناامید شده است و به صورت موقت در موقعیت فروش قرار گرفتند. سکه نیز روز یکشنبه به اصلاح قیمتی خود ادامه داد و شاخص بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران با رشد ۲۷۵ واحدی به کانال ۹۴ هزار وارد شد.

کم کردن قیمت ارز در سه بازار

روز گذشته، قیمت سکه، دلار و حواله درهم از سه مرز روانی مهم پایین رفت. در دومین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی از کانال دو میلیونی خارج شد و با ۶۰ هزار تومان کم کردن به قیمت یک میلیون و ۹۸۰ هزار تومان رسید. به گفته فعالان، خریداران بعد از ۳ روز زیاد کردن متوالی انتهای هفته گذشته از بازار عقب نشینی کرده و جای خود را به فروشندگان داده اند. از نظر آنها، بازار در روزهای اخیر و بعد از فروکش اثرات روانی خروج ترامپ از برجام، زیاد در معرض زیاد کردن عرضه فیزیکی سکه قرار داشته است.

برخی نیز عنوان کرده اند، ممکن است بخشی از سکه های پیش فروش وارد بازار شده است باشد. این در حالی است که بخش دیگری از بازیگران زیاد بر خروج خریدهای هیجانی از بازار سکه به عنوان عامل کاهشی تاکید داشتند. بهای اونس نیز در هفته های اخیر نیروی افزایشی چندانی را از خود بروز نداده است که بتواند انتظارات بازیگران سکه را تحت تاثیر قرار دهد. از نظر فعالان، تنها عاملی که از قیمت سکه در برابر نیروهای کاهشی حمایت می کند، ارزش ذاتی آن است که بالاتر از سطوح فعلی قرار دارد. در این میان، معامله گران سکه در هفته های اخیر به قیمت دلار در بازار غیررسمی نیز توجه بیشتری می کنند، ولی با توجه به کم کردن قیمت این ارز در روز یکشنبه، این متغیر نیز مانع کم کردن قیمت سکه نشد. روز گذشته، در جهت کم کردن قیمت سکه در بازار نقدی، بهای این فلز گرانبها در بازار آتی نیز سیر نزولی به خود گرفت.

روز گذشته، قیمت سکه به زیر مرز ۲ میلیونی کم کردن کرد، دلار در بازار غیررسمی دو کانال عقب نشست و حواله درهم از سطح هزار و ۷۰۰ تومان پایین رفت. به گفته فعالان، با

در دومین روز هفته، دلار در بازار غیررسمی بعد از ۳ روز از کانال ۶ هزار و ۶۰۰ تومان خارج شد. شدت کم کردن دلار به اندازه ای بود که در ساعات انتهایی روز در میان دلالان زیر مرز ۶هزار و ۵۰۰ تومان معامله می شد. در واقع، در این روز دلار از دو مرز روانی پایین تر رفت. شدت افت دلار در بازارهای مرزی نیز قابل توجه بود. دلار در بازارهای هرات افغانستان و سلیمانیه عراق به زیر مرز ۶ هزار و ۲۰۰ تومان رفت. در بازار هرات قیمت بالای سطح ۶ هزار و ۱۰۰ بود و در بازار سلیمانیه بالای سطح ۶ هزار و ۱۵۰ تومان. در نخستین روز هفته، دلار در بازارهای مرزی زیاد بالای کانال ۶ هزار و ۳۰۰ و ۶ هزار و ۴۰۰ تومان معامله شده است بود. یکی از عوامل مهمی که در افت بهای دلار نقش داشت، کم کردن قیمت حواله درهم بود. به گفته بعضی از فعالان، قیمت حواله درهم از مرز روانی هزار و ۷۰۰ تومان عقب نشست و تا قیمت هزار و ۶۸۴ تومان افت کرد. ارزش دلار با چنین قیمت حواله درهمی در بازار داخلی می توانست در حدود ۶ هزار و ۲۰۰ تومان شد. با این حال، چنانکه اشاره شد، به علت ممنوعیت خرید و فروش ارز در بازار غیررسمی، دلالان دلار را با قیمت هایی بالاتر معامله می کنند و از این طریق ریسک معامله را قبول می کنند.

به گفته فعالان، بازار ارز بعد از خروج آمریکا از برجام تصویر العمل نوسانی چندانی از خود نشان نداد و در کانال ۶ هزار و ۶۰۰ تومان نوسان کرد. از نظر بعضی بازیگران ارزی، این اتفاق موجب شد که بخشی از دلالان از رشد قیمت ناامید شوند و در موقعیت فروش قرار بگیرند. با این حال، بخشی از فعالان باور داشتند، معامله گران در کانال ۶ هزار و ۴۰۰ تومان ممکن است بار دیگر خریدهای ارزی خود را زیاد کردن دهند و زمینه را جهت اوج آوردن قیمت فراهم کنند. از ساعات انتهایی روز گذشته نیز روند کاهشی در بعضی بازارهای همسایه متوقف شد. البته زیاد بازیگران عنوان کردند در ساعات انتهایی روز به اندازه ای حجم معاملات پایین آمده بود که توانی جهت ایجاد نوسان در بازار را نداشت.

باید دید در روزهای آینده بازار ارز حرکت به سوی محدوده های پایین تر را ادامه خواهد داد یا بار دیگر به سوی کانال ۶ هزار و ۶۰۰ تومانی حرکت خواهد کرد. روز گذشته، مدیر کل بانک مرکزی نیز به وجود قیمت های بالاتر در بازار غیررسمی اذعان کرد؛ ولی هم وقت بر این توصیه تاکید کرد که معاملات محدودی با این قیمت ها صورت می گیرد. زیاد تقاضاهای ارزی با قیمت ۴هزار و ۲۰۰ تومان پاسخ داده می شود.

کم کردن قیمت ارز در سه بازار

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | کانال | روز گذشته | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz