میزان – سرعت اختصاصی خارجی لیگ قهرمانان اروپا

میزان – سرعت: اختصاصی خارجی لیگ قهرمانان اروپا khareji lig ghahreman oropa ekhtesasi

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی سکه پیش فروش را حتما سکه تحویل بگیرید،نه پول

با وجود بعضی اعلام‌ها مبنی بر اینکه ممکن است در وقت تحویل سکه‌های پیش فروش وجه نقد معادل آن پرداخت شود، بانک مرکزی صریحا این عنوان را رد کرده و اطمینان می‌دهد ک

سکه پیش فروش را حتما سکه تحویل بگیرید،نه پول

سکه پیش فروش را حتما سکه تحویل بگیرید،نه پول

عبارات مهم : مرکزی

با وجود بعضی اعلام ها مبنی بر اینکه ممکن است در وقت تحویل سکه های پیش فروش وجه نقد معادل آن پرداخت شود، بانک مرکزی صریحا این عنوان را رد کرده و اطمینان می دهد که تحویل سکه ها حتما کالای سکه خواهد بود.

ایسنا نوشت:شعب و یا افراد دیگری مواجه شدند که نشان می دهد ظاهرا تضمین رسمی جهت تحویل سکه در پیش فروش وجود ندارد و ممکن است که در وقت تحویل وجه معادل آن پرداخت شود. از این رو مشتریان با توجه به اینکه ممکن است بخواهند سکه خریداری شده است را در قالب سرمایه نگه داشته و در وقت دیگری آن را به فروش برسانند، با تردید در خرید مواجه شدند. با این حال پیگیری عنوان از بانک مرکزی با رد این نظر و حتی شایعات همراه بود و مسئولان بانک مرکزی تاکید دارند که به طور حتم متقاضیان شرکت کننده در طرح پیش فروش در وقت تعیین شده، سکه را تحویل خواهند گرفت غیر از موارد استثنا.

این در حالی است که در شرایط پیش فروش، جهت یک مورد امکان تحویل سکه وجود ندارد و آن هم مراجعه خریدار در زمانی بعد از سررسید تعیین شده است هست، آیا که بر اساس بند مندرج در دستورالعمل پیش فروش سکه، بانک مرکزی مهلت شش ماهه ای را بعد از تاریخ سررسید به منظور دریافت سکه جهت عضویت کننده پیش خرید قطعی در نظر گرفته است و اگر وی در این تاریخ و مهلت تعیین شده است از سررسید مراجعه نکند، بانک ملی و یا بانک مرکزی تعهدی نسبت به تحویل سکه ندارد. یعنی بعد از این وقت مبلغ پرداختی بابت پیش فروش به خریدار برمی گردد، به عبارتی حتی وجه معادل قیمت روز سکه قابل پرداخت نیست. در پیش فروش سکه، متقاضی بعد از خرید امکان ابطال خواهد داشت که حتی تا یک روز قبل از وقت تحویل سکه این امکان فراهم هست، ولی در هیچ صورتی سودی بابت دوره خواب پول به وی تعلق نمی گیرد.

سکه پیش فروش را حتما سکه تحویل بگیرید،نه پول

همچنین این امکان فراهم شده است که سکه های خریداری شده است بعد از سررسید و در وقت تحویل به صورت امانت در بانک ملی در صورت توافق بانک با خریداری نگهداری شود. بانک مرکزی چندی پیش وعده داد که در آینده امکان جابه جایی و تبادل سکه های خریداری شده است از طریق کارت سکه تحویل شده است به متقاضیان به صورت الکترونیکی و از طریق دستگاه های خودپرداز بانک نیز فراهم شود و از این طریق خطر ناشی از جابه جایی و نگهداری سکه نزد متقاضیان کمتر می شود.

پیش فروش سکه یکی از طرح های بانک مرکزی جهت جذب نقدینگی به منظور کنترل بازار ارز و از سویی تعدیل قیمت این کالا در بازار بود. در اوایل بهمن ماه سال گذشته پیش فروش سکه در دستور کار بانک ملی قرار داده شد و در طرح اولیه سکه با قیمتی که قطعی نبود، به فروش می رفت به گونه ای که یک میلیون تومان در ابتدا از وی دریافت شده است و در سررسید شش ماهه چهار درصد و یک ساله ۹ درصد از ارزش کل به خریدار پرداخت می شد. این نحوه با توجه به اینکه سود قابل توجهی نداشت و باید مابه التفاوت قیمت روز سکه و یک میلیون پرداخت شده، در وقت تحویل به بانک ارائه می شد استقبالی از آن نشده و بانک مرکزی نحوه پیش فروش را عوض کردن داد.

با وجود بعضی اعلام‌ها مبنی بر اینکه ممکن است در وقت تحویل سکه‌های پیش فروش وجه نقد معادل آن پرداخت شود، بانک مرکزی صریحا این عنوان را رد کرده و اطمینان می‌دهد ک

بر این اساس از ۲۸ بهمن ماه نحوه پیش فروش سکه عوض کردن کرد و قیمت ها قطعی شد. به طوری که جهت سررسید شش ماهه قیمت یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و یک ساله یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تعیین شد، ولی در ادامه با توجه به زیاد کردن قیمت دلار در بازار و اوج رفتن قیمت ذاتی سکه قیمت آن از سوی بانک مرکزی عوض کردن کرد. به طوری که سکه با سررسید شش ماهه به یک میلیون و ۴۷۵ هزار تومان و یک ساله یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان عوض کردن قیمت داد. با این حال بعد از اجرای سیاست یکسان سازی قیمت ارز(۲۰ فروردین) بانک مرکزی تغییرات دیگری در نحوه پیش فروش سکه اعمال و سررسید آن را هفت مرحله اعلام کرد. بر این اساس سکه تحویل یک ماهه یک میلیون و ۵۹۰ هزار تومان، سه ماهه یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان، شش ماهه یک میلیون و ۴۷۵ هزار تومان، نه ماهه یک میلیون و ۴۱۰ هزار تومان، یک ساله یک میلیون و۳۵۰ هزار تومان ۱۸ ماهه یک میلیون و ۲۴۵ هزار تومان و ۲۴ ماهه یک میلیون و ۱۱۶ هزار تومان خواهد بود.

بعد از اعلام قیمت پیش فروش و با توجه به اینکه دلار اکنون با قیمت ۴۲۰۰ تومان تک نرخی شده است هست، این جای پرسش را ایجاد کرد که آیا قیمت پیش فروش سکه بر اساس قیمت ۴۲۰۰ تومان دلار تعدیل نشده و قیمت ها همچنان بر اساس همان قیمت بیش از ۵۰۰۰ تومان تعیین شده است است؟

سکه پیش فروش را حتما سکه تحویل بگیرید،نه پول

واژه های کلیدی: مرکزی | میلیون | سررسید | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz